Szacowanie ryzyka

Socjolog od kuchni

Nie ukrywam, że pozostaję pod wrażeniem książki Giddensa „Nowoczesność i tożsamość”. Sporo w niej mowy o ryzyku wpisanym w świat nowoczesny. W ciągle zmieniających się warunkach konieczne jest szacowanie trudności, które mogą nam się przytrafić na drodze do realizowanego celu. Muszę przyznać, że umiejętności dostrzegania barier zostałam całkiem dobrze nauczona w procesie socjalizacji. Nieco trudniej jest się nauczyć kompetencji uzupełniającej, polegającej na szukaniu rozwiązań w obliczu pojawiających się trudności. Pomocna, nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym może być w tym zakresie metoda projektowa.

Wnioskując o dofinansowanie projektu ze środków UE mamy do wypełnienia taką oto tabelę, dotyczącą ryzyka, jakie możemy napotkać:

wniosek

 Kluczowa jest w niej ostatnia kolumna, w której musimy zastanowić się nad środkami, które możemy przedsięwziąć w obliczu pojawiających się trudności. Z jedne strony mamy więc zapobieganie, a więc planując działanie musimy przemyśleć, na jakie bariery możemy napotkać i co zrobić, aby przeciwdziałać ich wystąpieniu. Jeśli jednak…

View original post 223 słowa więcej

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Szacowanie ryzyka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s